Katalog produktů
Váš košík

Materiály a technologie

COOLMAX®


Speciální čtyřkanálové vlákno tvoří transportní systém pro odvod vlhkosti od pokožky. Díky tomuto procesu se vlhkost odpařuje rychleji, efektivněji Vás ochlazuje a udržuje ve správné tepelné pohodě.

Složení: 100% polyester
    

FASTWICK


Velmi lehký, rychle schnoucí polyesterový materiál vhodný pro letní aktivity.

Složení: 100% polyester
 

THERMO FASTWICK


This polyester fabric controls moisture well and is fast-drying in order to help you stay dry and comfortable. The carding process applied to the inner lining makes it a great thermal insulator.

Composition: 100% polyester
 

STRETCH CONTROL


Skvělý materiál pro výrobu ochranného, ale pohodlného oblečení. Odolný a zároveň velice pohodlný díky své elasticitě, zaručujicí naprostou svobodu pohybu bez omezení. Je prodyšný a vodoodpudivý.

Složení: 78% polyamid, 12% elastan, 10% polyester
 

ECO_ACTIVE


Materiál vyrobený z recyklovaných plastových obalů, jako jsou třeba PET lahve. Eco-Active je lehký, prodyšný, a velmi příjemný materiál, na dotyk podobný bavlně. Ideální pro outdoorové aktivity.

Složení: 100% polyester


ULTRA LIGHT PERFORMANCE


Ultra Light Performance je větruvzdorný, vodoodpudivý, ripstopový materiálripstopový. Díky své nízké váze se používá u dobře sbalitelného oblečení, např. u bund.

Složení: 100% polyester
 

2.5 ENGINEERED PERFORMANCE


2.5 Engineered Performance je nepromokavý (vodní sloupec: 10,000 mm) a větruvzdorný laminovaný materiál s dobrou prodyšností (10,000 g/m2/24 h). Ke komfortu přispíva i jeho strečovost.

Složení: 83% polyester, 13% elastan. Membrána: 100% PU
   

2.5 ENGINEERED PERFORMANCE SMOOTH


2.5 Engineered Performance Smooth je větruvzdorný laminovaný materiál s dobrou prodyšností. Zároveň Vás zahřeje, když to potřebujete, díky svému jemnému vnitřnímu povrchu. Je strečový a jemný na dotyk.

Složení: 100% polyester. Membrána: 100% PU
  

TANDER


Tander je ideální pro volnočasové a sportovní oblečení. Je velmi pohodlný a odolný. Kromě těchto vlastností je i prodyšný a vodoodpudivý. Jinými slovy oblečení z něho vyrobené je vhodné pro běžné nošení, ale nezklame ani na výletu do přirody.

Složení: 60% polyamid, 40% polyester

SOT – SWEAT OUT TECHNOLOGY


SOT je extrémě prodyšný a pohodlný high-tech materiál. Pot a vlhkost odvádí na povrch oděvu, kde se rychle odpařuje. V praxi to znamená, že na sobě máte suchý a na pocit chladný materiál i ve vysokých teplotách a zvýšené vlhkosti.

Složení: 100% polyester

 

THERMPLASH


Thermplash je jemný, teplý materiál, vhodný pro výrobu volnočasového oblečení, požívaném při náročných aktivitách, jako jsou treking nebo turistika. Díky jeho tepelným vlastnostem udrží Vaše tělo v teple i ve chladném počasí.

Složení: 100% polyester
 

FIT BALANCE


Fit balance je technický materiál vyvinutý pro potřeby extrémních sportovců. Je velice prodyšný, rychleschnoucí, antimikrobakteriální a odolný vůči žmolkování a zatrhnutí. Díky své vysoké elasticitě je ideální pro těsně padnoucí oblečení.

Složení: 95% polyester, 5% elastan


SILVERPLUS®


Tělesná vlhkost a teplo způsobují množení bakterií, které jsou zodpovědné za nepříjemný zápach oblečení. Technologie Silverplus® je založena na aplikaci iontů stříbra do materiálu a tak množení bakterií v těchto podmínkách zabraňuje. Úprava Silverplus® dobře odolává praní a nenarušuje přirozenou rovnováhu pokožky.
 

DRIRELEASE®


Unikátní, patentovaný mix syntetických a přírodních vláken v přízi Drirelease® urychluje proces uvolňování vlhkosti z tohoto materiálu. Namísto obyčejného rozptýlení vlhkosti v materiálu, Drirelease® vylučuje vlhkost na povrch materiálu a tím umožňuje jeho rychlejší schnutí. V kombinaci s technologií FreshGuard® zajišťuje dobrou ochranu proti pachům.

Složení: 91% polyester, 9% bavlna


VUELTA BY CARVICO


Vuelta je technický, strečový materiál, který je vyjímečně příjemný na dotyk. Jeho izolační schopnosti v kombinaci s jeho prodyšností ho předurčují pro použití v oblečení, u kterého jsou dobrá prodyšnost a svoboda pohybu nezbytností. Co víc, byl cerifikován jako Lycra® Sport: to zaručuje dobrou schopnost prodloužení a perfektní přizpůsobení se tělu. K tomu poskytuje excelentní ochranu proti UV záření a vyjímečnou odolnost proti žmolkování a oděru, což zaručuje dlouhou životnost.

Složení: 85% polyamid, 15% elastan
   

X-DCS – EXTRA DUAL COMFORT SYSTEM


X-DCS je přijemný, elastický materiál s jemnou vnitřní stranou, ideální pro sportovní oblečení. Díky jeho hydrofilním vlastnostem dobře absorbuje pot a vylučuje ho ven, čímž udržuje Vaši pokožku suchou. Zároveň je hřejivý díky jemnému vnitřku. Je antistatický, takže se Vám nebude nepříjemně lepit na kůži.

X-DCS je jemný, odolný materiál, zaručující pohodlí a dlouhou životnost oblečení.

Složení: 90% polyester, 10% elastan


MICROFIBER


Vyrobeno z polyesterového mikrovlákna. Materiál vyrobený z mikrovlákna je lehčí a příjemnější na dotyk než takový, který je vyroben z běžných vláken. Díky menším rozměrům vláken může být materiál utkaný hustěji, proto poskytuje větší odolnost proti větru a omezuje ztráty tělesného tepla.


WINDSTOPPER®


Naprosto větruvzdorný materiál s vynikající prodyšností. Vnitřní strana je pokryta flísem, zatímco vnější je ošetřena vodoodpudivou DWR úpravou.
    

100% RECYCLED POLYESTER


Materiál vyrobený jen z recyklovaných plastových lahví.


POLAR FLEECE


    Polartec® Thermal Pro: Velmi hřejivý materiál s charakteristickou texturou povrchu.
    Polartec® Classic: Teplý a lehký flís.
    Polar Fleece: Jemný flísový materiál.


MERINO WOOL


100% přírodní vlákno vyrobené z vlny ovcí Merino. Zahřeje, odvede pot od pokožky, odolává zápachu.
 

KNITTED & POLAR FLEECE


    Pletená vnější strana.
    Flísová vnitřní strana z materiálu Polar fleece.


KETTEN


    Větruvzdorný a teplý.

  

WOMEN FIT


    Díky užšímu průměru perfektně sedne na ženský krk.

   

ADULT SIZE


    Velikost pro dospělé. Dobře sedne naprosté většině dospělých.

 

JUNIOR&CHILD SIZE


    Pro děti ve věku od 4 do 12 let.BABY SIZE


    Pro děti do 3 let.POLYGIENE®


Přírodu nezatěžující úprava zabraňující množení bakterií a vzniku zápachu.
 

100% SEAMLESS


    Bezešvé provedení


ANTIMICROBIAL


    Zamezuje množení bakterií.ECO FRIENDLY PRODUCT


Eco Friendly Product: BUFF daruje 1% ze zisku z prodeje takto označených produktů neziskovým organizacím, usilujícím o ochranu životního prostředí.
   

REFLECTIVE BUFF®


Original BUFF s reflexními prvky, pro které je použit nový reflexní materiál s lepší strečovostí. Viditelnost reflexních prvků Reflective BUFFu je až 150 metrů od světelného zdroje.
   

MOISTURE MANAGEMENT


    Odvádí vlhkost z materiálu.

  

ODOR RESISTANT


    Odolný vůči zápachu – zamezuje množení bakterií.

   

DRIES QUICKLY


    Rychleschnoucí.

 

WATER REPELENT


    Vodoodpudivý.ADJUSTABLE DRAWSTRING


    Nastavitelná “stahovačka” díky které vyrobíte z nákrčníku čepici.
  

WINDPROOF


    Větruvzdorný.INFINITY SCARF


    Dlouhý šátek, “nekonečná šála”.MULTIFUNCTIONAL


    Mnoho způsobů jak používat BUFF®

 

REVERSIBLE


    Oboustranný.

 

2 LOOPS


    Díky průměru šátku 58cm ho můžete nosit na krku ve dvou smyčkách.

 

3 LOOPS


    Díky průměru šátku 75cm ho můžete nosit na krku ve třech smyčkách.

  

3M SCOTCHLITE


Dříve používaný reflexní materiál na šátcích Reflective BUFF®