Katalog produktů
Váš košík

Merino vlna

Merino vlna

Mírné až chladné počasí

Méně intenzivní aktivity

Přírodní materiál

Nezapáchá

Merino vlna je pověstná zejména svou vysokou odolností vůči zápachu a vysokou hřejivostí. Je dost jemná na to, aby neškrábala, ale zároveň je dost pevná, takže se používáním neroztrhá.

Produkty z Merino vlny jsou vhodné spíše do chladnějšího počasí a pro méně intenzívní aktivity.

Šetrná k životnímu prostředí

Merino vlna je 100% přírodní materiál, který představuje minimální zátěž pro životní prostředí. Na její výrobu je potřeba jen ovce, tráva, voda a vzduch.

Až vám jednou doslouží, můžete ji zkompostovat. Merino vlna je prostě přírodní funkční zázrak. Merino Vlna je přírodní produkt, a proto je její použití v souladu se závazkem značky BUFF® k životnímu prostředí.

Vlna Merino je 100% přírodní materiál, který představuje minimální zátěž pro životní prostředí.

Netrápíme ovce

BUFF® spolupracuje výhradně s dodavateli, kteří při získávání tohoto přírodního vlákna nepoužívají žádné techniky (zejména tzv. mulesing), které by ovce trápily nebo je jakkoliv ohrožovaly.

Jak dělíme Merino vlnu

K dispozici jsou čtyři produktové řady výrobků z Merino vlny, ať už jde o šátky, nákrčníky nebo čepice:

  • Lightweight Merino Wool (125 g/m²)
  • Midweight Merino Wool (250 g/m²)
  • Heavyweight Merino Wool (600 g/m²).
  • Merino Wool Fleece (315 g/m², 630 g/m²)

Lightweight Merino Wool a Midweight Merino Wool jsou ideální pro méně intenzívní outdoorové aktivity a běžné nošení při mírných až vysokých teplotách. První z nich oceníte v teplejším počasí, protože Merino Vlna přenáší vlhkost z pokožky na povrch materiálu, kde se může odpařit a tím reguluje tělesnou teplotu. Midweight Merino Wool je tlustší a nejlépe se hodí do jarních a podzimních dnů nebo chladná letní rána. Obě varianty přirozeně zabraňují vzniku nepříjemného zápachu.

Heavyweight Merino Wool je vyrobena ze dvou vrstev 100% Merino vlny, každá z nich o gramáži 300 g/m², takže je o něco tlustší než předchozí verze. Lépe tedy zadržuje tělesné teplo a je vhodným doplňkem pro činnosti s nízkou nebo střední intenzitou, jako je turistika a horolezectví v chladných povětrnostních podmínkách.

Merino Wool Fleece je řada navržená hlavně na každodenní nošení a méně intenzívní aktivity. Zahrnuje produkty z česané merino vlny, které jsou velmi jemné na dotek a velmi hřejivé. K dispozici je dvou tloušťkách - 315 g/m² (sbalitelná kšiltovka) a 630 g/m² (čepice a nákrčník).